TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

SETKÁNÍ PŘÁTEL FESTIVALU

4. ČERVENCE

TŘEBSÍN BAND

Jak samotný název kapely napovídá, jde o ryze domácí kapelu, která se skládá výhradně z obyvatel naší krásné vísky TŘEBSÍN. Tato kapela ještě nechyběla ani na jednom ročníku našich festivalů, ať již na 13 řočnících Třebsínské Zvoničky nebo nyní na Třebsínském zvonění. 

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

NOVÁ SEKCE

Kapela vznikla v roce 1988.  Šla vždycky svojí cestou, přičemž mixuje vlastní tvorbu a modernější proudy bluegrassu. Vystoupení mají spád a skupina dokáže diváky pobavit dobrou muzikou a nekonformním humorem.

Kapela nyní opět střídá vlastní tvorbu a to nejlepší z převzatého repertoáru pro zahraniční koncerty, prostě klasická

Nová Sekce.

V roce 1993 vítězství na finále Porty

PACIFIK

Pacifik je tuzemská kapela, která vznikla v roce 1971 a která se věnuje folkové, trampské a country hudbě. U zrodu skupiny stáli na začátku 70. let kapelník Tony Linhart a manželé Helena a Václav Maršálkovi, kteří v minulosti působili ve skupinách Drnkači a Mantrap. Později se k nim přidali ještě zpěvačka Hana Veselá-Sýkorová a sólový kytarista Miloš Tůma. V současnosti má kapely čtyři členy, k nimž patří široce uznávaný kytarista a zpěvák Tony Linhart, zpěvačky Helena Maršálková a Martina Nová a kytarista a zpěvák Honza Frühwirt. Skupina Pacifik dodnes patří k populárním stálicím české folkové scény.

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

TAXMENI

 Za více jak tři desítky let své existence si vydobyla přední místo na country scéně. Poprvé výrazně dala o sobě vědět na přelomu 60. a 70. let dvacátého století. Nejprve začala tvořit svůj repertoár na zpěvných melodiích tradiční americké country music, postupem času se vlastní tvorbou a výrazem dopracovala až ke countryové moderně, a dokonce ji i celý žánr C&W obohatila o specifický styl tzv. military-country. TAXMENI byli založeni na podzim 1970, z někdejších členů skupin The Plainsmen a Stonewall-Jackson. Vyhrála několik amatérských soutěží a festivalů, včetně celostátního finále PORTY. Poté byla TAXMENUM předána i tzv. Zlatá Porta „Za dlouholetý přínos v oblasti české country hudby.“ 

RADKA NÝDLOVÁ

Zpívá od 4 let, na kytaru hraje od 16 a učila se na ní své první písně.

V letech 1996 – 2002 vystupovala sólově v pořadech Pavla Krumphanzla, Písně táborových ohňů v klubu Mlejn.

V té době poznala Frantu Hackera z KTO, kde hostovala jako jejich sólový host asi dva roky.

V roce 2018 jela na celosvětový potlach do Texasu v USA, přivezla  si odtamtud třetí cenu za sólo.

Momentálně má dvě uskupení, z nichž jedno je trempsko- jazzové a druhé tremsko- countryové, obě pod názvem Radka Nýdlová a spol.

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

FRANTA NEDVĚD ml.

František Nedvěd ml. je syn stejnojmenného otce, který patří k nejpopulárnějším folkovým a country zpěvákům v České republice. V roce 2000 dostal nabídku od jedné firmy natočit své první CD, které se jmenovalo Vracím se domů a hned o dva roky později se točilo druhé CD s názvem Mám jedno místo. Založil skupinu, která se jmenovala Nominace, kde se vystřídalo mnoho muzikantů. Nyní hraje převážně sám na různých firemních večírcích, svatbách, soukromých akcích, atd. V jeho repertoáru najdete nejznámější písničky od bratří Nedvědů, ale také odvětví jiných žánrů, country, rock, swing, pop a další. Vše se odvíjí podle akce a záleží na lidech, co právě chtějí slyšet – jak sám říká od Nedvědů po Kabáty.

ZUZKA A JIRKA MAŠKOVI

Seznámili se při muzice a muzika je jejich celoživotní  koníček i živobytí.

Jirka hraje na kytaru a baskytaru a zpívá,

Zuzka hraje na klavír a klávesy a nezpívá.

Takhle to mají už skoro třicet let, u Zuzky s nutnou přestávkou na vyvedení potomstva.

Písničky hrají jak Jirkovy vlastní, tak i převzaté, které se jim natolik líbí, že  se rozhodli je zpracovat po svém. Nikdy si nedělali těžkou hlavu s něčím, jako je čistota žánru, muziku dělají tak, aby je bavila a aby pokud možno bavila i jejich posluchače.

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

UTREJCH

Je to ochotnický soubor neochotných muzikantů, kteří se snaží už více, než 20 let najít stejnou aspoň první notu od každé písničky.

Zatím marně, ale jednou se to určitě povede. Vykrádají jiné kapely a přetváří arange podle svého, častokrát s vlastním textem, pod kterým je převážně podepsán Standa Vágner.