PŘEDSTAVUJEME KAPELY, KTERÉ USLYŠÍTE NA 

TŘEBSÍNSKÉM ZVONĚNÍ

12. ZÁŘÍ

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

ČASOVÝ HARMONOGRAM KAPEL

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

JITKA VRBOVÁ

Jitka Vrbová je česká zpěvačka, která je známa především jako výrazná představitelka žánru trampské a country hudby, věnuje se ale i jazzu a swingu. Původním povoláním učitelka. Její babička byla vynikající altistka, dědeček vojenský muzikant, maminka multiinstrumentální zpěvačka, tatínek poučený houslista a zpěvák. V 60. létech začíná její pěvecký rozjezd (kavárna Vltava, Alfa, Valdek, plesy, čaje atd.) Dodnes pravidelně vystupuje, nahrává, CD a nejvíce jí těší klidný život s muzikou, rodinou, přáteli a  zálibami.

PACIFIK

Pacifik je tuzemská kapela, která vznikla v roce 1971 a která se věnuje folkové, trampské a country hudbě. U zrodu skupiny stáli na začátku 70. let kapelník Tony Linhart a manželé Helena a Václav Maršálkovi, kteří v minulosti působili ve skupinách Drnkači a Mantrap. Později se k nim přidali ještě zpěvačka Hana Veselá-Sýkorová a sólový kytarista Miloš Tůma. V současnosti má kapely čtyři členy, k nimž patří široce uznávaný kytarista a zpěvák Tony Linhart, zpěvačky Helena Maršálková a Martina Nová a kytarista a zpěvák Honza Frühwirt. Skupina Pacifik dodnes patří k populárním stálicím české folkové scény.

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

SCHOVANKY

Dnešní Schovanky již nejsou ty sladce se usmívající dívenky z roku 1971, ani ty z roku 1982 s Věrou Martinovou. Všechny mají hudební vzdělání, hrají s obrovským nasazením, své zahraniční zkušenosti umí výborně prodat a jejich vystoupení jsou pro diváky příjemným šokem.

V kapele vznikly první vlastní české písničky, zpěvačky si píší vlastní texty a jejich vokály a některé hudební nástroje můžete slyšet i na nahrávkách a deskách jiných kapel.

Již delší dobu se repertoár Schovanek neomezuje pouze na hudbu country. Na deskách i při koncertech můžete slyšet i hudbu Oldies a při vánočních koncertech také koledy.

TAXMENI

 Za více jak tři desítky let své existence si vydobyla přední místo na country scéně. Poprvé výrazně dala o sobě vědět na přelomu 60. a 70. let dvacátého století. Nejprve začala tvořit svůj repertoár na zpěvných melodiích tradiční americké country music, postupem času se vlastní tvorbou a výrazem dopracovala až ke countryové moderně, a dokonce ji i celý žánr C&W obohatila o specifický styl tzv. military-country. TAXMENI byli založeni na podzim 1970, z někdejších členů skupin The Plainsmen a Stonewall-Jackson. Vyhrála několik amatérských soutěží a festivalů, včetně celostátního finále PORTY. Poté byla TAXMENUM předána i tzv. Zlatá Porta „Za dlouholetý přínos v oblasti české country hudby.“ 

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

FRANTA NEDVĚD ml.

František Nedvěd ml. je syn stejnojmenného otce, který patří k nejpopulárnějším folkovým a country zpěvákům v České republice. V roce 2000 dostal nabídku od jedné firmy natočit své první CD, které se jmenovalo Vracím se domů a hned o dva roky později se točilo druhé CD s názvem Mám jedno místo. Založil skupinu, která se jmenovala Nominace, kde se vystřídalo mnoho muzikantů. Nyní hraje převážně sám na různých firemních večírcích, svatbách, soukromých akcích, atd. V jeho repertoáru najdete nejznámější písničky od bratří Nedvědů, ale také odvětví jiných žánrů, country, rock, swing, pop a další. Vše se odvíjí podle akce a záleží na lidech, co právě chtějí slyšet – jak sám říká od Nedvědů po Kabáty.

TOMTONES

parta ostřílených muzikantů, kteří již dávno vědí co posluchačům nabídnout. Každý z nich si prošel spoustou kapel a vše jak se zdá se zúročí právě v TomTones, kapele která hraje moderní country, rock´a´roll až po rockové balady

celý program je složen z písní Tomáše Tichého a je postaven na jeho elektrické kytaře, která je vybavena nevídaným systémem B/G benderem. Jedná se o systém táhýlek a pružin, ve kterých se stejně nikdo nevyzná

Kromě vlastních českých textů a vlastní – půvotní hudby vás kapela nadchne dobrou náladou a správným chlapským humorem

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

P.R.D.I.

P.R.D.I. je nepochybně na výsost libozvučný a poetikou nabitý název, co říkáte! Kapela letos slaví už devatenácté narozeniny, takže by třeba nějaký vítr mohl přinést nové myšlenky a hudební impulsy. Úsměvný název sice ani náznakem nevypovídá o charakteru muziky, kterou kluci hrají, ale o jejich smyslu pro humor a recesi určitě ano. A tahle »dobrá nálada« je cítit z každého tónu jejich muziky. Je to pohodová muzika plná hudebních nápadů, humoru a nenápadně podávaných životních mouder. 

Když je člověk slyší poprvé, je překvapen. Zvukem kapely, samozřejmostí instrumentální dovednosti, hudebními nápady, tím, jak to všechno báječně šlape a žije.

VINTAGE WINE

Kapela Vintage Wine se zformovala z kapely Neon Black. Mísí v sobě rockovou dravost s melodikou a energií irské a skotské muziky kterou sami nazývají Celtic Trash-folk (Něco mezi Celtic Woman a Motorhead). Za dobu své existence již stihli nepřeberně festivalů a akcí. Po singlu Deadmans Reel který proběhl rádiem Beat, vydali v roce 2012 debutové album Drums and Guns. Na koncertech kapely Vintage Wine to žije, whisky teče proudem a nejeden člověk z publika následující den vstává s kruhy pod očima.

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

TERRAKOTA

Tramp / folk / country skupina hrající

autorskou tvorbu ve složení
Karolína Skalníková
Oldřich Dolejš
Radek Fox Kučera
Emil Pinďa Makal
Jakub Machač

T.S.SEŠLOST PRAHA

Stejně jako u většiny trampských kapel byly počátky v hospodě. T.S. Sešlost Praha začínala v žižkovské hospodě Slávy Špekouna – U Korunek, kde se scházela parta muzikantů z různých skupin. Hrály se klasické trampské písně, a protože se většina muzikantů znala osobně s autory a někteří s nimi i hráli, bylo logické, že založili nové hudební uskupení s názvem T. S. SEŠLOST PRAHA.

Od roku 2015 hraje  kapela v novém složení: Ivan Salivar – zpěv, banjo, mandolína, Vláďa Černý – zpěv, kontrabas, Láďa Braun – zpěv, kytara, Jarda Pinc – zpěv, kytara, Vláďa Gerhard – zpěv, mandolína.

TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ
TŘEBSÍNSKÉ ZVONĚNÍ

RIVERSTARS

Vše začalo celkem nevinně, když léta páně milénia druhého roku sedmnáctého,
sešla se partička lidí, cechu hudebního ke splavení řeky Otavy.
Vzniklo seskupení hudebníků a jiných bníků a tak vznikla vodácká parta
s názvem čistě skromným , jen lehce nadsazeným „Umělci z Prahy“.
Byla to skupinka lidí, nástroj držící , okolo tzv. hlubozníku rytmus držící,
každý s různou zkušeností , hudbu tvořící.
Původním záměrem bylo hraní vodácké či příležitostní,
protože většina z nás má svojí domácí kapelu .

ROULOUČÍME SE HYMNOU FESTIVALU TŘEBSÍN TADY JE NEJ...